سالیان کانتینر

خرید و فروش کانتینر فلت رک (رک تخت / Flat Rack) نو و دست دوم

سالیان کانتینر، یک شرکت باسابقه در ایران است که در زمینه‌ی فروش و خرید کانتینر، به‌ویژه خرید و فروش کانتینر فلت رک (رک تخت / Flat Rack) نو و دست دوم (کارکرده) فعالیت دارد. شما برای خرید یک کانتینر فلت رک (رک تخت) نو یا دست دوم ارزان و باکیفیت می‌توانید با این شرکت ارتباط بگیرید و از تجربه‌های چندین ساله و مشاوره‌های فنی کارشناس‌های آن جا استفاده کنید. همان طور که می‌دانید، خرید کانتینر فلت رک (رک تخت)، یک کار مهم و کاملاً تخصصی است!

سالیان کانتینر | کانتینر فلت رک (رک تخت) 20 فوت و 40 فوت

«مشاوره رایگان - خرید کانتینر فلت رک (FR)»

آیا می‌دانستید که ۹۰ درصد از کالاهای تجاری جهان توسط کانتینرها جابجا می‌شوند؟ برای همین، خیلی مهم است که شما بتوانید یک کانتینر فلت رک (رک تخت) نو یا دست دوم (کارکرده) خوب را انتخاب کنید که هم با قیمت مناسب و هم باکیفیت باشد. برای دریافت مشاوره رایگان درباره‌ی کانتینر Flat Rack (FR) با ما ارتباط بگیرید.

آیا ابعاد و ظرفیت بار کانتینر دقیقاً همانی است که در این صفحه گفته شده است؟

فلسفه‌ی ساخت کانتینرها، یکپارچه‌سازی وسیله‌هایی برای حمل کالا بوده است؛ ولی باید در نظر داشت که به دلیل وجود تولیدکننده‌های گوناگون، شاید به اندازه‌ی چند سانتیمتر ابعاد کانتنیر تفاوت داشته باشد که البته خیلی مهم نیست. حداکثر وزن (تناژ) بارگیری کانتینر نیز بر اساس CSC Plate کانتینر (شناسنامه کانتینر) مشخص می‌شود. ولی علاوه بر تناژ کانتینر باید کشتی و خطی را که کانتینر در آن قرار است حمل شود، در نظر گرفت. مثلاً در ارسال به کانادا، قوانین محدودیت تناژ کانتینر وجود دارد که بالای آن میزان جریمه می‌شود.

چرا باید «سالیان کانتینر» را انتخاب کنیم؟

انتخاب انواع کانتینر

ما می‌توانیم هر نوع کانتینری را برای شما تهیه کنیم.

کانتینر نو و کارکرده

فرقی نمی‌کند که یک کانتینر نو یا دست دوم را بخواهید.

کانتینر ارزان و باکیفیت

برای استعلام قیمت انواع کانتینر با ما تماس بگیرید.

چند مرکز در ایران

دارای شعبه‌های تهران، اصفهان، مشهد و بندرعباس

کانتینر فلت رک (رک تخت / Flat Rack)

در این صفحه می‌خواهیم درباره‌ی کانتینر کانتینر فلت رک (رک تخت) که معمولاً برای حمل‌ونقل محموله‌هایی با اندازه‌های غیراستاندارد استفاده می‌شود صحبت کنیم و مشخصات فنی و ابعاد استاندارد کانتینر فلت رک (Flat Rack Container) را هم بررسی کنیم.

همان طور که می‌دانید، یک کانتینر استاندارد، یک وسیله‌ی فلزی و مستطیلی مکعبی است که معمولاً از ورق‌های فولادی و آهنی ساخته شده است و دارای ابعاد استاندارد 20 و 40 فوت است که در حمل‌ونقل جهانی (حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و دریایی) استفاده می‌شود. کانتینرها انواع گوناگونی دارند؛ چون کاربردهای گوناگونی دارند؛ مانند کانتینر یخچالی، کانتینر تانکری، کانتینر ارتفاع بلند، کانتینر اپن تاپ، و… ولی مسئله‌ای که وجود دارد، این است که همه‌ی محموله‌ها را نمی‌توان در آن کانتینرهای مکعبی استاندارد قرار داد. برخی از بارها هستند که دارای اندازه‌های استانداردی نیستند. برای همین، به یک کانتینر فلت رک (رک تخت) نیاز داریم.

کانتینر فلت رک (RF) به کانتینری می‌گویند که یک سطح کفی و دو دیواره در جلو و عقب دارد؛ یعنی سقف و دیواره‌های طولی (دیواره‌های جانبی) ندارند. کفی کانتینر فلت رک با طرفیت بارگیری بالا معمولاً از یک یک شاسی فولادی و روکش چوبی تشکیل شده است. دو دیواره فولادی در جلو و عقب کانتینر هم می‌تواند ثابت یا متحرک (جمع شونده) باشند.

از آن جایی که کانتینر رک تخت (Flat Rack Container) بدون سقف و دیواره‌های جانبی است، کالاها از دو طرف یا از بالا بارگیری می‌شوند و آن‌ها را با حلقه‌های شلاقی به هم وصل می‌کنند. در واقع، استحکام دیواره‌های جلو و عقب باعث می‌شود که بتوان بار را ثبت کرد و موارد ایمنی را رعایت کنیم.

چند تا حلقه لشینگ در ریل‌های اطراف، کنج‌ها و کف جاسازی شده‌اند تا بتوان محموله را به آن‌ها ثابت کرد. بعضی از کانتینرهای فلت رک به وینچ‌های لشینگی مجهز هستند که زنجیرهای آن‌ها ظرفیت ۲ متریک تن را دارد. البته پس از بارگیری، قسمت‌های طولی و سقف کانتینر به‌وسیله چادرهای برزنتی پوشانده می‌شود.

کانتینرهای فلت رک (FR) در اندازه‌های 20 فوت و 40 فوت تولید می‌شوند. در بعضی از کانتینرهای فلت رک (Flat Rack) ۲۰ فوتی، جاهایی برای بلند کردن کانتینر توسط لیفتراک تعیین شده است. به دلیل مقاومت زیاد کف کانتینرهای فلک راک (FR)، در مدل 20 فوت تا 30 تن و در مدل 40 فوت تا 40 تن بار را می‌تواند تحمل کند.

کانتینرهای فلت راک (Flat Rack) هم مانند بقیه‌ی انواع کانتینرها می‌توانند در حمل‌ونقل‌های جاده‌ای، ریلی و دریایی نقش داشته باشند و جابجا شوند.

کاربرد کانتینر فلت رک (Flat Rack)

همان طور که گفته شد، از کانتینر فلت رک برای حمل بارهایی استفاده می‌شود که ابعاد استانداردی ندارند. در کل، می‌توان این طور گفت که یک کانتینر فلت رک (FR) برای موردهای زیر استفاده می‌شوند: (مانند فولاد، لوله، الوار و…)

 • محموله‌های بیش از حد سنگین و حجیم
 • محموله‌های بیش از حد مرتفع و عریض

بنابراین، برای حمل‌ونقل کالاهای سنگین، بلند، گنگ و یا ابعاد غیر استاندارد کاربرد دارند؛ (مانند فولاد، لوله، الوار و…) و مهم‌ترین مزیت آن، سادگی در بارگیری و تخلیه این نوع کالاها است. البته باید بتوان این کانتینرها را روی هم قرار داد. اگر این نوع کانتینرها را به‌درستی قرار دهند، به‌خوبی روی هم قرار می‌گیرند و در نتیجه، حجم زیادی از کالا را می‌توان توسط این نوع کانتینر منتقل کرد.

در کل، می‌توان گفت که برخی از کاربردهای کانتینر فلت رک عبارت اند از:

 • حمل‌ونقل ماشین‌ها: حمل‌ونقل ماشین‌های بزرگ و سنگین
 • حمل‌ونقل تجهیزات سنگین: مانند دستگاه‌های بالابر یا تجهیزات ساختمانی یا قرقره‌های بزرگ
 • حمل‌ونقل کالاهای بلند: به دلیل بغل‌های کناری باز خود، امکان حمل‌ونقل کالاهای بلند را دارند.

انواع کانتینر فلت رک (رک تخت)

همان طور که گفته شد، کانتینرهای رک تخت دارای دو دیواره در جلو و عقب هستند که می‌توانند ثابت یا متحرک باشند. بر همین اساس، کانتینرهای فلت رک را می‌توان به دو نوع زیر تقسیم کرد:

ثابت یا تاشو

دو نوع کانتینر داریم:

 • کانتینر فلت رک با دیواره‌های ثابت (Non-Collapsible)
 • کانتینر فلت رک با دیواره‌های تاشو (جمع شدنی) (Collapsible)

کانیتنر فلت رک تاشو (جمع شونده) دارای دیواره‌هایی هست که لولا دارند و می‌توان آن‌ها را برای بارگیری و تخلیه آسان بار جمع کرد. آن دیواره‌ها روی کف کانتینر تا می‌شوند. ولی کانتینر فلت رک ثابت دارای دیواره‌های محکمی هست که خم نمی‌شوند.

خرید و فروش کانتینر فلت رک (Flat Rack) نو و دست دوم (کارکرده)

حمل خودرو با کانتینر فلت رک (FR)

یکی دیگر از کاربردهایی که کانتینر فلت راک در برخی از بندرها (مانند بندر آستارا در ایران) دارد، حمل خودرو است. در واقع، در مسیرهای کوتاه بین دو تا بندر می‌توان خودروها را با کانتینر رک تخت (Flat Rack) جابجا کرد؛ مانند جابجایی خودروها بین بندر آستارا ایران و بندر آکتائو قزاقستان. این گونه می‌توان ظرفیت جابجایی‌های ترانزیتی کشور را افزایش داد. چون بارگیری و تخلیه‌ی خودروها توسط این نوع کانتینرها ساده‌تر است.

البته این کار را می‌توان با حمل‌ونقل زمینی و ریلی هم انجام داد؛ ولی حمل خودرو با کشتی، مقرون به صرفه است و کالا زودتر ارسال می‌شود. 

برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

09170920030

قیمت خرید کانتینر فلت رک (رک تخت)

مانند هر کالای دیگر، برای خرید کانتینر فلت راک (FR) هم نمی‌توان یک قیمت واحد را اعلام کرد؛ چون شرایط هر کانتینر با دیگری متفاوت است و پارامترهای گوناگونی هستند که روی قیمت کانتینر رک تخت (Flat Rack) تاثیر می‌گذارند؛ مانند برند تولیدی، سال تولید، جنس بدنه، شرکت تولیدکننده، و…

پارامتر دیگری که روی قیمت کانتینر فلت رک تاثیر دارد، قیمت ارز است؛ چون معمولاً این کانتینرها وارداتی هستند و به قیمت دلار یا دیگر ارزهای جهانی خرید و فروش می‌شوند. بنابراین، شما باید بر اساس بودجه‌ای که دارید برای خرید کانتینر اقدام کنید؛ ولی اگر به دنبال یک خرید ارزان‌تر هستید، می‌توانید از کانتینر فلت رک (رک تخت) دست دوم هم استفاده کنید.

عوامل اثرگذار بر قیمت کانتینر فلت رک دست دوم (کارکرده)

همان طور که می‌دانید، معمولاً قیمت کالای کارکرده از کالای نو پایین‌تر است. پس، قیمت یک کانتینر فلت رک کارکرده هم پایین‌تر از کانتینر نو و تازه‌ساز است. البته دست دوم بودن کانتینر همیشه به معنی پایین بودن قیمت آن نیست. اگر خرید به شکلی غیر اصولی انجام شود، گاهی شاید قیمت کانتینر فلت رک دست دوم به اندازه‌ی یک کانتینر نو برای شما تمام شود.

پس، قبل از آشنایی با اصول خرید کانتینر دست دوم باید با عوامل مختلف تاثیرگذار بر قیمت آن‌ها آشنایی داشت. همان طور که گفته شد، پارامترهای زیادی روی قیمت کانتینر فلت رک (FR) دست دوم تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سال تولید
 • شرکت تولیدکننده
 • ابعاد و اندازه
 • سلامت کانتینر
 • جنس بدنه کانتینر
 • نرخ ارز
 • و…

نکته‌ی مهم دیگر، این است که برای خرید یک کانتینر فلت رک (Flat Rack)، باید به صورت حضوری از آن بازدید کنید و سلامت بدنه و مدارک آن را بررسی کرد تا بتوان خرید خوبی را داشت. در کل، پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناس‌های سالیان کانتینر تماس بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری را درباره قیمت و شرایط فروش کانتینرهای فلت رک دست دوم دریافت کنید.

کانتینر فلت رک (Flat Rack) چیست؟

کانتینر فلت رک (RF) به کانتینری می‌گویند که یک سطح کفی و دو دیواره در جلو و عقب دارد؛ یعنی سقف و دیواره‌های طولی (دیواره‌های جانبی) ندارند.

کانتینر فلت راک (رک تخت) چه کاربردی دارد؟

از کانتینر فلت رک برای حمل بارهایی استفاده می‌شود که ابعاد استانداردی ندارند یا محموله‌های بیش‌از حد سنگین، حجیم، مرتفع و عریض

چه عواملی روی قیمت کانتینر فلت رک (رک تخت) تاثیر می‌گذارد؟

عوامل گوناگونی مانند شرکت تولیدکننده، جنس بدنه، نرخ ارز، سال ساخت، زمان خرید، و…

منظور از کانتینر دست دوم فلت رک (FR) چیست؟

به کانتینرهایی که چند سال استفاده شده‌اند ولی باز هم قابل استفاده هستند، کانتینرهای دست دوم یا کارکرده می‌گویند. معمولاً کیفیت یک کانتینر دست دوم بالا است و به دلیل بدنه‌ی مقاوم آن تفاوت چندانی با کانتینر نو ندارد.

4.9 از 22 امتیاز

12 در مورد “کانتینر فلت رک (رک تخت / Flat Rack) نو و دست دوم ❤️ سالیان کانتینر”

 1. سلام برای خرید کانتینر فلت راک در اصفهان هم دفتر یا نماینده فروش دارین شما؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت به خیر. ما در چند استان مهم کشور دفتر یا نماینده داریم؛ مثل استان‌های تهران، اصفهان، مشهد و بندرعباس. برای خرید کانتینر فلت رک یا هر نوع کانتینر دیگه‌ای با شماره موبایل پشتیبانی تماس بگیرید.

 2. لولایی

  سلام. کانتینر فلت راک رو در چه ابعادی میشه خرید؟ اجاره هم میدین شما؟ ما باید یه دستگاهی رو به یه شهر دیگه منتقل کنیم که ابعاد استانداردی نداره

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. کانتینر فلت رک، دقیقاً برای حمل چیزهایی هست که ابعاد استانداردی ندارن. معمولاً ما در سالیان کانتینر، فروش و خرید کانتینر دست دوم و نو رو داریم؛ اما برای اجاره کانتینر با شماره‌ای که در سایت هست، تماس بگیرید و باهاشون صحبت کنید.

 3. خسرو فرد

  سلام. شما کانتینر فلت راک جمع شو رو هم دارید برای اجاره؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. ما می‌تونیم مدل‌های مختلفی از کانتینرها رو براتون تهیه کنیم. بنابراین، محدودیتی در تامین نداریم. اما برای این که آمار دقیقی از موجودی‌ها در حال حاضر داشته باشید، لطف کنید با شماره‌ای که در سایت هست تماس بگیرید و با ایشون مشورت کنید. اگر لازم شد بهشون پیامک بدید. مثلاً برای خرید کانتینر یخچالی دست دوم یا هر نوع کانتینر دیگه‌ای

 4. هادیان

  سلام. ای کاش قیمت کانتینرها رو در سایت میزاشتین که بدونیم و تصمیم بگیریم. مثلاً قیمت کانتینر 6 متری !!! کانتینر فلت رک تا چه وزنی رو میتونه تحمل کنه؟ چون ما میخایم که یک دستگاه با ابعاد غیر استاندارد رو با اون جابه جا کنیم

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. متاسفانه به دلیل نوسان قیمت در دلار و بازارهای جهانی، هیچ کسی نمی‌تونه یک قیمت رو برای چند ماه بگه و قیمت‌ها به صورت روزانه تعیین می‌شه. همچنین، این که کانتینر فلت رک تا چه وزنی رو می‌تونه تحمل کنه، به نوع کانتینر بستگی داره که احتمالاً در شناسنامه کانتینر نوشته شده.
   برای فهمیدن قیمت کانتینرهای موجود و هر سوال دیگه‌ای، با شماره تماسی که در سایت هست تماس بگیرید. اگر لازم شد بهشون پیامک بدید.

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام جناب. وقت تون بخیر. بله ما توان تامین انواع کانتینرها رو داریم و در این مورد مشکلی نداریم. اما در بحث کیفیت و قیمت و زمان‌بندی تحویل باید با شما هماهنگ بشیم. شماره تماس شما رو می‌دم که باهاتون تماس بگیرن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
سالیان کانتینر | خرید و فروش انواع کانتینر
صادرات، واردات، کشتیرانی و فروش

هر نوع کانتینری

برای خرید و استعلام قیمت‌ها و دریافت مشاوره رایگان حتماً با ما ارتباط بگیرید.