سالیان کانتینر

خرید و فروش کانتینر بغل بازشو (اپن ساید / Open Side) نو و دست دوم

سالیان کانتینر، یک شرکت باسابقه در ایران است که در زمینه‌ی فروش و خرید کانتینر، به‌ویژه خرید و فروش کانتینر بغل بازشو (اپن ساید / Open Side) نو و دست دوم (کارکرده) فعالیت دارد. شما برای خرید یک کانتینر بغل بازشو (پهلوباز) نو یا دست دوم ارزان و باکیفیت می‌توانید با این شرکت ارتباط بگیرید و از تجربه‌های چندین ساله و مشاوره‌های فنی کارشناس‌های آن جا استفاده کنید. همان طور که می‌دانید، خرید کانتینر بغل بازشو (اپن ساید)، یک کار مهم و کاملاً تخصصی است!

سالیان کانتینر | کانتینر پهلو باز(اپن ساید - بغل باز شو) 20 فوت و 40 فوت

«مشاوره رایگان - خرید کانتینر بغل بازشو (اپن ساید)»

آیا می‌دانستید که ۹۰ درصد از کالاهای تجاری جهان توسط کانتینرها جابجا می‌شوند؟ برای همین، خیلی مهم است که شما بتوانید یک کانتینر بغل بازشو (اپن ساید) نو یا دست دوم (کارکرده) خوب را انتخاب کنید که هم با قیمت مناسب و هم باکیفیت باشد. برای دریافت مشاوره رایگان درباره‌ی کانتینر اپن ساید (Open Side) با ما ارتباط بگیرید.

آیا ابعاد و ظرفیت بار کانتینر دقیقاً همانی است که در این صفحه گفته شده است؟

فلسفه‌ی ساخت کانتینرها، یکپارچه‌سازی وسیله‌هایی برای حمل کالا بوده است؛ ولی باید در نظر داشت که به دلیل وجود تولیدکننده‌های گوناگون، شاید به اندازه‌ی چند سانتیمتر ابعاد کانتنیر تفاوت داشته باشد که البته خیلی مهم نیست. حداکثر وزن (تناژ) بارگیری کانتینر نیز بر اساس CSC Plate کانتینر (شناسنامه کانتینر) مشخص می‌شود. ولی علاوه بر تناژ کانتینر باید کشتی و خطی را که کانتینر در آن قرار است حمل شود، در نظر گرفت. مثلاً در ارسال به کانادا، قوانین محدودیت تناژ کانتینر وجود دارد که بالای آن میزان جریمه می‌شود.

چرا باید «سالیان کانتینر» را انتخاب کنیم؟

انتخاب انواع کانتینر

ما می‌توانیم هر نوع کانتینری را برای شما تهیه کنیم.

کانتینر نو و کارکرده

فرقی نمی‌کند که یک کانتینر نو یا دست دوم را بخواهید.

کانتینر ارزان و باکیفیت

برای استعلام قیمت انواع کانتینر با ما تماس بگیرید.

چند مرکز در ایران

دارای شعبه‌های تهران، اصفهان، مشهد و بندرعباس

کانتینر بغل بازشو (اپن ساید / Open Side)

سال‌های زیادی است که دیگر بدون کانتینرها نمی‌توان کالاها را به‌سادگی جابجا کرد. کانتینرها در صنعت حمل‌ونقل بسیار پرکاربرد شده‌اند و در جابجایی زمینی و دریایی از کانتینرهای کوچک و بزرگ استفاده می‌شود که هر کدام دارای کاربرد متفاوتی هستند. یکی از مدل‌های پرکاربرد کانتینرها، کانتینر بغل بازشو (پهلوباز) است که می‌خواهیم در این صفحه درباره‌ی آن صحبت کنیم. مزیت‌ها، مشخصات فنی و ابعاد استاندارد کانتینر اپن ساید (Open Side Container) را هم بررسی می‌کنیم.

خیلی مهم است که ما درباره‌ی هر کدام از انواع کانتینرها اطلاعات کافی داشته باشیم تا بتوانیم یک برنامه‌ی حمل بار آسان‌تر داشته باشیم و کالاها را سالم به مقصد برسانیم؛ وگرنه در صورت استفاده از کانتینر نامناسب برای حمل کالاهای خود باید هزینه‌های زیادی را متحمل شویم تا بتوانیم زیان آن را جبران کنیم.

بیشتر مردم وقتی که به کانتینرهای روی یک کشتی نگاه می‌کنند، فقط چند تا جعبه‌ی مستطیلی را می‌بینند که رنگ‌های مختلف دارند؛ اما آن‌ها نمی‌دانند که آن کانتینرها شاید به ظاهر مشابه باشند ولی با هم تفاوت دارند و هر کدام کاربرد گوناگونی دارند؛ مانند کانتینر یخچالی، کانتینر تانکری، کانتینر فلت رک، کانتینر اپن تاپ، و… کانتینر بغل بازشو (اپن ساید / Open Side) هم یکی دیگر از انواع کانتینرها هست که برای حمل کالاهای خشک استفاده می‌شود.

شاید شما هم در جاده‌ها یا انبارها، کانتینرهای بغل بازشو (اپن ساید / پهلوباز) را دیده باشید ولی به آن‌ها دقت نکرده باشید.

کانتینرهای اپن ساید (پهلو باز) ساختاری مانند کانتینرهای معمولی (استاندارد) دارند؛ ولی با این تفاوت که علاوه بر داشتن دو درب در جلو و عقب، دو تا درب هم در ضلع جانبی (پهلو) دارند. در واقع، درب آن‌ها از پهلو (بغل) باز می‌شود. برای همین، از این کانتینرها برای بارگیری کالاهایی استفاده می‌شود که نمی‌توان از بالای کانتینر آن‌ها را بارگیری کرد و باید با لیفتراک یا جرثقیل مخصوص، آن‌ها را از بغل بارگیری کرد؛ مانند زمان‌هایی که محل بارگیری دارای سقف کوتاهی است و بارگیری از سقف شدنی نیست یا زمان‌هایی که جرثقیلی برای قرار دادن بارها از سقف موجود نیست.

از آن جایی که کانتینر بغل بازشو (اپن ساید / Open Side) دارای طراحی خاص است؛ به همین دلیل کاربردهای گسترده‌ای دارد. البته استفاده از این کانتینر‌ها بیشتر در مکان‌هایی است که کانتینر در محلی ثابت قرار می‌گیرد و بدون حرکت می‌ماند؛ به عبارت دیگر، معمولاً در مکان‌هایی که نیاز به کانتینر ثابت وجود دارد استفاده می‌شوند.

کانتینرهای پهلو باز (اپن ساید) هم مانند کانتینرهای معمولی در دو اندازه‌ی ۲۰ فوت (طول ۶ متر) و ۴۰ فوت (طول ۱۲ متر) تولید می‌شوند. البته هر کدام می‌توانند ویژگی‌های متفاوتی داشته باشند. مثلاً بیشتر این کانتینرها دارای درب از بغل (پهلو) هستند؛ ولی برخی‌ها هم حفاظ‌های مخصوص (Stanchion) دارند که توسط برزنت پوشانده شوند.

واقعیتی که وجود دارد، این است که این نوع کانتینر نسبت به کانتینرهای معمولی (استاندارد) کمیاب و کم‌مصرف‌تر هستند؛ چون استفاده‌ی خاصی دارند. البته از این نوع کانتینر برای انباری یا فروشگاه‌های شهری (فروشگاه‌های سیار و رستوران‌ها) هم استفاده می‌شود و این روزها شاهد استفاده از آن‌ها در این گونه کاربری‌ها در همه جای جهان هستیم.

کانتینرهای اپن ساید (Open Side) دارای مدل‌های مختلفی هستند که هر کدام کاربرد مختلفی دارند. ولی در کل، می‌توان گفت که دارای سه مدل است:

 • کانتینر اپن ساید با دو درب
 • کانتینر اپن ساید با چهار درب
 • کانتینر اپن ساید چادری

کانتینر بغل بازشو (اپن ساید) چه ویژگی‌هایی دارد؟

مهم‌ترین ویژگی یک کانتینر اپن ساید این است که چون دارای اندازه‌ی استاندارد است، آن را می‌توان با انواع وسیله (مانند کشتی، قطار، کامیون، و…) جابجا کرد. اما این کانتینر دارای مزیت‌های دیگری هم هست:

 • درب‌ها دارای قفل جعبه‌ای هستند و امنیت بالایی دارند.
 • با این که دیواره‌های کانتینر همانند درب هستند؛ ولی آب به آن نفوذ نمی‌کند.
 • بارگیری، تخلیه و بازشماری در این کانتینرها سریع انجام می‌شود.
 • کفپوش کانتینرهای اپن ساید از جنس تخته سه‌لایی است.
 • برای تخلیه بار می‌توان از لیفتراک و جک‌های چنگالی استفاده کرد.
 • به عنوان انبار برای نگهداری دائمی و موقتی هم استفاده می‌شوند.
 • درب‌های کناری قابلیت بازشدن تا 270 درجه را دارند.

یکی دیگر از ویژگی‌های کانتینرهای اپن ساید (Open Side) دسترسی بهتر به کالاها در کانتینر است. در کانتینرهای معمولی که درب کوچکی دارند، پس از قرار دادن همه کالاها اگر به کالایی نیاز داشته باشیم، باید کانتینر را خالی کنیم. ولی اگر بارگذاری را در کانتینر بغل بازشو انجام داده باشید، می‎‌توانید خیلی زود به همه‌ی کالاها دسترسی داشته باشیم.

همچنین، در کانتینرهای اپن ساید می‌توان از فضای کانتینر استفاده‌ی بهتری را داشت و حتی می‌توان فضا را بخش‌بندی کرد. برای همین، می‌توان آن‌ها را به رستوران، اتاق، دفتر کار، کافه، و… تبدیل کرد.

کانتینر بغل بازشو (اپن ساید) چه کاربردهایی دارد؟

کانتینرهای اپن ساید (پهلوباز) به دلیل طراحی ویژه‌ای که دارند، کاربردهای ویژه‌ای را هم دارند و با کانتینرهای استاندارد (معمولی) تفاوت‌هایی در ساخت دارند. در کل، می‌توان کاربردهای یک کانتینر اپن ساید را به‌صورت زیر خلاصه کرد:

(1) تبدیل کاربری کانتینر

همان طور که در بالا اشاره شد، کانتینرهای بغل‌بازشو دارای دیواره‌های طولی (جانبی) نیستند. به همین دلیل، جای آن را می‌توان با شیشه یا کرکره پر کرد و برای کاربری‌های دیگر از آن استفاده کرد؛ مانند کیوسک، کافه، رستوران، مراکز امدادی، فروشگاه، و…

(2) تخلیه و بارگیری سریع

به دلیل این که در کانتینر پهلو باز (اپن ساید) درب‌های بارگیری و تخلیه در کناره‌های کانتینر هستند، پس نسبت به کانتینرهای استاندارد، سرعت بارگیری و تخلیه در آن‌ها بیشتر است؛ چون دسترسی به کالاها بیشتر است.

(3) انبار و نگهداری کالا

از آن جایی که بارگیری و تخلیه کالا در کانتینر اپن ساید ساده‌تر و سریع‌تر است، از این نوع کانتینر برای انبار هم استفاده می‌شود. همچنین، دسترسی به کالاها در این کانتینر ساده‌تر از بقیه کانتینرها است و درب‌های این کانتینرها به ایمن‌ترین و بهترین قفل‌ها مجهز شده‌اند که باعث امنیت بالای آن‌ها می‌شود.

برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

09170920030

انواع کانتینر بغل بازشو (اپن ساید / پهلو باز)

مانند بقیه‌ی انواع کانتینر، کانتینرهای اپن ساید هم دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام کاربری متفاوتی دارند. اما روی هم رفته، می‌توان آن‌ها را به سه دسته‌ی زیر تقسیم کرد:

 • کانتینر بغل‌بازشو با دو درب
 • کانتینر بغل‌بازشو با چهار درب
 • کانتینر بغل‌بازشو چادری

کانتینر بغل بازشو با دو درب، دارای دو درب در وسط دیواره طولی است؛ یعنی تمام دیواره با درب پوشیده نشده است. از این کانتینر بیشتر برای حمل‌ونقل لوازم و کالاهای کوچک استفاده می‌شود.

کانتینر بغل بازشو با چهار درب، دارای چهار درب است که به‌صورت دو به دو به همدیگر متصل شده‌اند و تمام دیواره کانتینر را پوشش می‌دهند. این مدل رایج‌ترین نوع کانتینر بغل‌بازشو است و بیشتر برای حمل‌ونقل لوازم و کالاهای بزرگ استفاده می‌شود.

کانتینر بغل بازشو چادری، بر خلاف مدل‌های قبلی، در دیواره طولی خود هیچ دربی ندارد؛ یعنی دو طرف کانتینر باز است و با استفاده از چادرهای برزنتی پوشیده می‌شود. این چادرها با استفاده از قلاب‌های بسیار محکمی نگه داشته می‌شوند تا محصولات موجود در کانتینر به هنگام حرکت دچار جابجایی نشوند.

قیمت خرید کانتینر اپن ساید (پهلوباز)

کانتینر اپن ساید معمولاً در دو نوع 20 فوت و 40 فوت موجود است؛ ولی به‌طور کلی تعداد کانتینرهای پهلوباز نسبت به کانتینرهای استاندارد معمولی کمتر است. اما درباره‌ی قیمت باید گفت که مانند هر کالای دیگر، برای خرید کانتینر اپن ساید (Open Side) هم نمی‌توان یک قیمت واحد را اعلام کرد؛ چون شرایط هر کانتینر با دیگری متفاوت است و پارامترهای گوناگونی هستند که روی قیمت کانتینر پهلو باز (اپن ساید) تاثیر می‌گذارند؛ مانند دو درب یا چهار درب بودن، با درب یا چادری بودن، برند تولیدی، سال تولید، جنس بدنه، شرکت تولیدکننده، و…

پارامتر دیگری که روی قیمت کانتینر بغل بازشو تاثیر دارد، قیمت ارز است؛ چون معمولاً این کانتینرها وارداتی هستند و به قیمت دلار یا دیگر ارزهای جهانی خرید و فروش می‌شوند. بنابراین، شما باید بر اساس بودجه‌ای که دارید برای خرید کانتینر اقدام کنید؛ ولی اگر به دنبال یک خرید ارزان‌تر هستید، می‌توانید از کانتینر بغل‌بازشو (اپن ساید) دست دوم هم استفاده کنید.

عوامل اثرگذار بر قیمت کانتینر بغل بازشو دست دوم (کارکرده)

همه‌ی ما می‌دانیم که معمولاً قیمت کالای کارکرده از کالای نو پایین‌تر است. پس، قیمت یک کانتینر اپن ساید کارکرده هم پایین‌تر از کانتینر نو و تازه‌ساز است. البته دست دوم بودن کانتینر همیشه به معنی پایین بودن قیمت آن نیست. اگر خرید به شکلی غیر اصولی انجام شود، گاهی شاید قیمت کانتینر اپن ساید دست دوم به اندازه‌ی یک کانتینر نو برای شما تمام شود.

پس، باید با عوامل مختلف تاثیرگذار بر قیمت آن‌ها آشنایی داشت. همان طور که گفته شد، پارامترهای زیادی روی قیمت کانتینر اپن ساید (Open Side) دست دوم تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دو درب یا چهار درب بودن
 • با درب یا چادری بودن
 • سال تولید
 • شرکت تولیدکننده
 • ابعاد و اندازه
 • سلامت کانتینر
 • جنس بدنه کانتینر
 • نرخ ارز
 • و…

نکته‌ی مهم دیگر، این است که برای خرید یک کانتینر پهلوباز (Open Side)، باید به صورت حضوری از آن بازدید کنید و سلامت بدنه و مدارک آن را بررسی کرد تا بتوان خرید خوبی را داشت. در کل، پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناس‌های سالیان کانتینر تماس بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری را درباره قیمت و شرایط فروش کانتینرهای اپن ساید دست دوم دریافت کنید.

کانتینر اپن ساید (Open Side) چیست؟

کانتینر اپن ساید (پهلوباز) به کانتینری می‌گویند که دیواره‌های جانبی آن با درب یا چادر پوشانده می‌شود. در واقع، بار از کناره‌ها در کانتینر قرار داده می‌شود.

کانتینر اپن ساید (پهلوباز) چه کاربردی دارد؟

از کانتینر پهلوباز برای بارگیری کالاهایی استفاده می‌شود که نمی‌توان از بالای کانتینر آن‌ها را بارگیری کرد و باید با لیفتراک یا جرثقیل مخصوص، آن‌ها را از بغل بارگیری کرد.

چه عواملی روی قیمت کانتینر اپن ساید (Open Side) تاثیر می‌گذارد؟

عوامل گوناگونی مانند دو درب یا چهار درب بودن، با درب یا چادری بودن، شرکت تولیدکننده، جنس بدنه، نرخ ارز، سال ساخت، زمان خرید، و…

منظور از کانتینر دست دوم پهلوباز (اپن ساید) چیست؟

به کانتینرهایی که چند سال استفاده شده‌اند ولی باز هم قابل استفاده هستند، کانتینرهای دست دوم یا کارکرده می‌گویند. معمولاً کیفیت یک کانتینر دست دوم بالا است و به دلیل بدنه‌ی مقاوم آن تفاوت چندانی با کانتینر نو ندارد.

4.9 از 20 امتیاز

12 در مورد “کانتینر بغل بازشو (اپن ساید / Open Side) نو و دست دوم ❤️ سالیان کانتینر”

 1. محمدجواد

  سلام. از کانتینر اپن ساید برای حمل ماشین استفاده میشه یا نوعه دیگری از کانیتنر؟

 2. شادمان

  سلام.کانتینر اپن ساید تا چقدر ارتفاع داره دقیق؟ این اعدادی که در سایت هست چقدر دقیق ن؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت به خیر. ما همه جای سایت این نکته رو گفته‌ایم که ابعاد کانتینر رو که اعلام کرده‌ایم نزدیک به دقیق هست؛ ولی ابعاد دقیق هر کانتینر بر اساس CSC Plate کانتینر (شناسنامه کانتینر) مشخص می‌شه. برای خرید کانتینر در هر مدل لطفاً با شماره‌ای که در سایت هست تماس بگیرید و با ایشون مشورت کنید. اگر لازم شد بهشون پیامک بدید.

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. هر نوع کانتینری رو می‌تونید از شرکت سالیان کانتینر تهیه کنید. اما این که بفهمید چه قیمی دارن و تولید چه سالی هستن و چه مشخصاتی دارن، لطف کنید با شماره‌ای که در سایت هست تماس بگیرید و با ایشون مشورت کنید. اگر لازم شد بهشون پیامک بدید.

 3. سلام، من قیمت کامتینر دو طرف باز شو ۶ و ۱۲ متری را برای نصب دیزل ژنراتور می خواهم .

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت شما به خیر. قیمت‌ها چون دچار نوسان شده و شرایط هر کانتینر با اون یکی فرق داره، لطف کنید با شماره‌ای که در سایت هست تماس بگیرید و با ایشون مشورت کنید. اگر لازم شد بهشون پیامک بدید. با این شماره 09170920030

 4. بیرامی

  سلامم ای کاش قیمت کانتینر اپن ساید رو هم در سایت میزدید. یه سوال ام دارم. اینکه آیا شما کانکس رو هم تهیه میکنین؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. بله ای کاش می‌شد قیمت همه انواع کانتینرها رو در سایت قرار می‌دادیم؛ ولی چون قیمت‌ها نوسان داره و هر کدام از کانتینر دست دوم و نو دارای شرایط مختلفی هستن، این کار هنوز شدنی نیست. مثلاً قیمت کانتینر 20 فوت یا قیمت کانتینر دست دوم 12متری رو نمی‌شه به طور قطعی گفت؛ چون نمی‌دونیم که تولید چه سالی هست!!! پیشنهاد می‌کنم با شماره‌ای که در سایت هست تماس بگیرید و با ایشون مشورت کنید تا به طور دقیق راهنمایی تون کنن. برای تهیه کانکس مد نظر تون هم می‌تونن کمک تون کنن.

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. ما در بحث تامین انواع کانتینرهای حمل و نقل هیج محدودیتی نداریم. فقط باید با شما برای کیفیت و قیمت کانتینر و زمان‌بندی تحویل هماهنگ بشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
سالیان کانتینر | خرید و فروش انواع کانتینر
صادرات، واردات، کشتیرانی و فروش

هر نوع کانتینری

برای خرید و استعلام قیمت‌ها و دریافت مشاوره رایگان حتماً با ما ارتباط بگیرید.