سالیان کانتینر

خرید و فروش کانتینر ارتفاع بلند (HQ) 20 و 40 فوت نو و دست دوم

سالیان کانتینر، یک شرکت باسابقه در ایران است که در زمینه‌ی فروش و خرید کانتینر، به‌ویژه خرید و فروش کانتینر ارتفاع بلند 20 و 40 فوت نو و دست دوم (کارکرده) فعالیت دارد. شما برای خرید یک کانتینر کیوب (High Cube) نو یا دست دوم ارزان و باکیفیت می‌توانید با این شرکت ارتباط بگیرید و از تجربه‌های چندین ساله و مشاوره‌های فنی کارشناس‌های آن جا استفاده کنید. همان طور که می‌دانید، خرید کانتینر ارتفاع بالا (HQ)، یک کار مهم و کاملاً تخصصی است!

سالیان کانتینر | کانتینر ارتفاع بلند HQ اندازه 20 و 40 فوت

«مشاوره رایگان - خرید کانتینر ارتفاع بلند (کیوب)»

آیا می‌دانستید که ۹۰ درصد از کالاهای تجاری جهان توسط کانتینرها جابجا می‌شوند؟ برای همین، خیلی مهم است که شما بتوانید یک کانتینر ارتفاع بلند 20 و 40 فوت نو یا دست دوم (کارکرده) خوب را انتخاب کنید که هم با قیمت مناسب و هم باکیفیت باشد. برای دریافت مشاوره رایگان درباره‌ی کانتینر کیوب (HQ) با ما ارتباط بگیرید.

آیا ابعاد و ظرفیت بار کانتینر دقیقاً همانی است که در این صفحه گفته شده است؟

فلسفه‌ی ساخت کانتینرها، یکپارچه‌سازی وسیله‌هایی برای حمل کالا بوده است؛ ولی باید در نظر داشت که به دلیل وجود تولیدکننده‌های گوناگون، شاید به اندازه‌ی چند سانتیمتر ابعاد کانتنیر تفاوت داشته باشد که البته خیلی مهم نیست. حداکثر وزن (تناژ) بارگیری کانتینر نیز بر اساس CSC Plate کانتینر (شناسنامه کانتینر) مشخص می‌شود. ولی علاوه بر تناژ کانتینر باید کشتی و خطی را که کانتینر در آن قرار است حمل شود، در نظر گرفت. مثلاً در ارسال به کانادا، قوانین محدودیت تناژ کانتینر وجود دارد که بالای آن میزان جریمه می‌شود.

چرا باید «سالیان کانتینر» را انتخاب کنیم؟

انتخاب انواع کانتینر

ما می‌توانیم هر نوع کانتینری را برای شما تهیه کنیم.

کانتینر نو و کارکرده

فرقی نمی‌کند که یک کانتینر نو یا دست دوم را بخواهید.

کانتینر ارزان و باکیفیت

برای استعلام قیمت انواع کانتینر با ما تماس بگیرید.

چند مرکز در ایران

دارای شعبه‌های تهران، اصفهان، مشهد و بندرعباس

کانتینر ارتفاع بلند (HQ) 20 و 40 فوت (کانتینر کیوب / High Cube)

در این صفحه می‌خواهیم درباره‌ی کانتینر ارتفاع بلند 20 و 40 فوت (High Cube) که معمولاً برای حمل‌ونقل کالاهای خشک استفاده می‌شود صحبت کنیم و مشخصات فنی و ابعاد استاندارد کانتینر سقف بلند (HQ) را هم بررسی کنیم.

همان طور که می‌دانید، امروزه، بدون کانیتنرها دیگر نمی‌شود کالاها را به این سادگی به شهر یا کشور دیگری ارسال کرد. در واقع، این طور می‌توان گفت که دیگر نمی‌شود کانتینرها را از سیستم حمل‌ونقل زمینی (ریلی و جاده‌ای)، دریایی و هوایی حذف کرد. البته وابستگی سیستم ترابری امروزی به کانتینرها بدون دلیل نیست! کانتینرها مزیت‌های زیادی را دارند که چند تا از آن‌ها را می‌توان به صورت زیر نام برد. در واقع، موردهای زیر پاسخ این پرسش است که «چرا باید از کانتینر استفاده کرد؟»:

 • کاهش هزینه‌ی بسته‌بندی، بارگیری و تخلیه بار
 • بارگیری و انتقال کالاهای آسان‌تر و سریع‌تر
 • شمارش و آمارگیری بهتر محصول‌ها و کالاها
 • ایمنی بالا و جلوگیری از سرقت کالاها
 • حمل کالاها به شکل فله (مانند محصول‌های کشاورزی، شکر و قند، ماسه، شن)
 • استفاده بهینه از فضای وسیله (کشتی، قطار، هواپیمای باربری و…)
 • جلوگیری از نفوذ آب، رطوبت، گرد و خاک
 • حفاظت از کالا در برابر ضربه و فشار
 • مقاوم در برابر نور خورشید، باران و برف
 • امکان ارسال Door to Door
 • و…

علاوه بر مزیت‌های استفاده از کانتینر در حمل‌ونقل، این نکته را هم باید بدانیم که همه‌ی کانتینرها به یک شکل و یک اندازه نیستند و کاربرد هر کدام از آن‌ها متفاوت است؛ مانند کانتینر یخچالی که برای حمل کالاهای فاسدشدنی استفاده می‌شود یا کانتینرهای مخزن‌دار که برای حمل مایعات کاربرد دارند. اما درکل، می‌توان این طور که گفت که رایج‌ترین کانتینرها، کانتینرهای خشک هستند که برای حمل کالاهای خشک کاربرد دارند؛ مانند کانتینر استاندارد 20 فوت و کانتینر معمولی 40 فوت

کانتینرها در ابعاد گوناگون ساخته می‌شوند؛ مانند کانتینر 10 فوت، 20 فوت، 30 فوت و 40 فوت که رایج‌ترین و پرکاربردترین آن‌ها کانتینرهای 20 و 40 فوت هستند. البته در خطوط کشتیرانی از کانتینرهای 45 فوت هم استفاده می‌شود و کانتینرهای 60 فوت هم هستند که به ندرت استفاده می‌شود. این ابعادی که گفتیم، در واقع، طول کانتینرها را اعلام می‌کند. ولی کانتینرهایی هم هستند که ارتفاع آن‌ها نسبت به بقیه متفاوت است؛ مانند کانتینرهای ارتفاع بلند (HC) 20 فوت و 40 فوت که نسبت به ارتفاع بقیه‌ی کانتینرها حدود 30 سانتی‌متر بلندتر هستند.

پس می‌توان این طور نتیجه گرفت که همه‌ی کانتینرها طبق استاندارد سازمان جهانی حمل‌ونقل دارای ارتفاع یکسانی هستند؛ به جز کانتینرهای ارتفاع بلند (High Cube) که کمی بلندتر هستند و در جابجایی کالاهایی با ارتفاع بلند کاربرد دارند. این نکته را هم بدانید که در بین کانتینرها با ابعاد گوناگون، کانتینرهای 40 فوت، کم‌هزینه‌ترین کانتینر در حمل‌ونقل هستند.

سیستم حمل‌ونقل هم مانند هر چیز دیگری، در این سال‌ها دچار تغییرهای خوبی شده است. یکی از تغییرهای خوب، این است که همه کانتینرها باید دارای گواهی استاندارد ISO باشند. این کار برای این است که کانتینرها هم برای حمل‌ونقل دریایی و هم برای حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی مناسب باشند.

کانتینرهای حامل کالاهای خشک معمولاٌ از جنس آلومینیوم یا فولاد ساخته می‌شوند که البته یک سری تفاوت با هم دارند. مثلاً ابعاد داخلی کانتینرهای فولادی بزرگ‌تر هستند و در نتیجه، می‌توان حجم بیشتری از کالاها را در این کانتینرها قرار داد.

کانتینرها ابتدا از چوب ساخته می‌شدند که هنوز نوع چوبی آن‌ها وجود دارد؛ ولی امروزه بیشتر کانتینرها از آهن و فولاد ساخته شده است. ساخت کانتینرهایی از جنس آلومینیوم، به دلیل سبک بودن و مقاوم بودن آن‌ها است. کانتینرهایی هم هست که از فایبر گلاس ساخته شده‌اند. کانتینرهای فایبرگلاس، هم مقاوم و هم بسیار سبک هستند و جابجایی آن‌ها ساده‌تر است. البته برای کانتینرهای یخچالدار که باید دیواره‌های دوجداره داشته باشند، از پنل‌های عایق استفاده می‌شود.

چه اطلاعاتی روی کانتینرها درج می‌شود؟

چه برای یک کانتینر ارتفاع بلند (High Cube) و چه هر کانتینر دیگری، یک CSC Plate کانتینر (شناسنامه کانتینر) وجود دارد که اطلاعات مربوط به آن کانتینر را ارائه می‌دهد؛ مانند سال تولید کانتینر، ابعاد کانتینر، موادی که برای ساخت کانتینر استفاده شده است، وزن خالص کانتینر (بدون بار)، حداکثر وزن بار، کد ISO، و…

کد ISO درج شده بر روی هر کانتینر جزئیاتی مانند نوع کانتینر، هدف استفاده از آن و… را نشان می‌دهد. در کل، ما برای بارگیری کالا در هر کانتینر باید به آن اطلاعات توجه کنیم و بر اساس آن تصمیم بگیریم.

کانتینر ۴۵ فوت ارتفاع بلند (کیوب) و ابعاد آن

همان طور که گفته شد، کانتینرها بر اساس استانداردهای سازمان حمل‌ونقل جهانی ساخته می‌شوند؛ ولی در این بین، کانتینرهایی هستند که از آن پیروی نمی‌کنند. مانند کانتینر 45 فوت که یک استاندارد کانتینر آمریکایی است. برای همین، هزینه‌های تولید و حمل‌ونقل آن بیش‌تر می‌شود.

تنها تفاوت کانتینر 45 فوت با کانتینر 40 فوت در این است که طول آن حدود ۱.۵ متر بیشتر است و فضای بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در ایران خرید کانتینر ۴۰ فوت به دلیل داشتن مشخصات فنی و ابعاد استاندارد جهانی، از خرید کانتینر ۴۵ فوت که یک استاندارد آمریکایی است، رایج‌تر است.

کانتینر 45 فوت را می‌توان بر اساس ابعاد به دو مورد تقسیم کرد:

 • کانتینر 45 فوت استاندارد
 • کانتینر 45 فوت ارتفاع بلند (HQ)

ابعاد کانتینر ۴۵ فوت استاندارد:

 • طول خارجی: ۱۳.۷۱۶ متر
 • عرض خارجی: ۲.۴۳۸ متر
 • ارتفاع خارجی: ۲.۵۹۱ متر

ابعاد کانتینر ۴۵ فوت ارتفاع بلند (HQ):

 • طول خارجی: ۱۳.۷۱۶ متر
 • عرض خارجی: ۲.۴۳۸ متر
 • ارتفاع خارجی: ۲.۸۹۶ متر

برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

09170920030

قیمت خرید کانتینر ارتفاع بلند HQ (High Cube)

مانند هر کالای دیگر، برای خرید کانتینر ارتفاع بلند هم نمی‌توان یک قیمت واحد را اعلام کرد؛ چون شرایط هر کانتینر با دیگری متفاوت است و پارامترهای گوناگونی هستند که روی قیمت کانتینر ارتفاع بلند (High Cube) تاثیر می‌گذارند؛ مانند سال تولید، شرکت تولیدکننده، مواد سازنده‌ی کانتینر، و…

پارامتر دیگری که روی قیمت کانتینر ارتفاع بلند تاثیر دارد، قیمت ارز است؛ چون معمولاً کانتینرها به قیمت دلار یا دیگر ارزهای جهانی خرید و فروش می‌شوند. همچنین، ابعاد کانتینر هم در قیمت آن اثرگذار است. مثلاً قیمت کانتینر ارتفاع بلند 20 فوت نسبت قیمت کانتینر ارتفاع بلند 40 فوت کمتر است و دلیل آن، ابعاد کمتر و اندازه‌ی کوچک‌تر آن است.

بنابراین، شما باید بر اساس بودجه‌ای که دارید برای خرید کانتینر اقدام کنید؛ ولی اگر به دنبال یک خرید ارزان‌تر هستید، می‌توانید از کانتینر ارتفاع بلند (HQ) دست دوم هم استفاده کنید.

عوامل اثرگذار بر قیمت کانتینر دست دوم ارتفاع بلند

همان طور که می‌دانید، معمولاً قیمت کالای کارکرده از کالای نو پایین‌تر است. پس، قیمت یک کانتینر کارکرده هم پایین‌تر از کانتینر نو و تازه‌ساز است. البته دست دوم بودن کانتینر همیشه به معنی پایین بودن قیمت آن نیست. اگر خرید به شکلی غیر اصولی انجام شود، گاهی شاید قیمت کانتینر ارتفاع بلند دست دوم به اندازه‌ی یک کانتینر نو برای شما باشد.

پس، قبل از آشنایی با اصول خرید کانتینر دست دوم باید با عوامل مختلف تاثیرگذار بر قیمت آن‌ها آشنایی داشت. فاکتورهای زیادی روی قیمت کانتینر ارتفاع بلند دست دوم تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ابعاد و اندازه
 • سلامت کانتینر
 • جنس کانتینر
 • شرکت تولیدکننده
 • سال ساخت
 • پوسیده نشدن کفی کانتینر
 • نبود سوراخ و روزنه در سقف کانتینر
 • و…

این نکته را هم در نظر داشته باشید که کانتینرهای که اصطلاحاً فاکتور یا مجوز ترخیص دارند، قیمت و اعتبار بیشتری در بازار دارند.

جنس و کیفیت کانتینر

همان طور که گفته شد، کانتینرها از فلز ساخته می‌شوند. برخی از آن‌ها از فولاد کورتن تولید می‌شوند که کیفیت و مقاومت بسیار بالایی دارند و البته قیمت بیشتری هم دارند. ولی برخی‌ها از فولاد گالوانیزه یا آلومینیوم ساخته می‌شوند که وزن پایین‌تر و قیمت کمتری هم دارند. البته کانتینر ساخته شده با فلز معمولی، طول عمر و کارایی و مقاومت بیشتری هم دارد.

محل و زمان خرید

یکی از دیگر از عواملی که روی قیمت کانتینر ارتفاع بلند تاثیرگذار است، محل خرید است. هر چقدر محل خرید کانتینر از محل استفاده از آن دورتر باشد، هزینه‌ی خرید بیشتر می‌شود؛ چون برای حمل کانتینر به محل استفاده باید از ماشین‌آلات مخصوص استفاده کرد که هزینه‌بر هستند.

همچنین، زمان خرید کانتینر هم مهم است. هر کالایی، زمان عرضه و تقاضای مخشصی دارد. در برخی از فصل‌های سال، باربری بیشتر است و تقاضا برای کانتینر بیشتر می‌شود که در نتیجه، قیمت کانتینر بالا می‌رود. پس، باید کانتینر را در زمانی خرید که تقاضا در بازار کم باشد.

نرخ ارز

همان طور که قبلاً هم گفته شد، نرخ ارز روی قیمت کانتینر اثرگذار است؛ چون افزایش نرخ ارز باعث افزایش نرخ فلزات و محصول‌هایی می‌شود که از فلز ساخته می‌شوند. بنابراین، قیمت کانتینر ارتفاع بلند هم افزایش پیدا می‌کند. کانتینرها هم با توجه به تمام فلزی بودن، تحت تاثیر این موضوع افزایش قیمت خواهند داشت. تفاوتی ندارد که یک کانتینر نو و تازه‌ساز باشد یا یک کانتینر دست دوم و کارکرده، در هر حال، قیمت آن بالا می‌رود.

نکته‌هایی برای خرید کانتینر ارتفاع بلند دست دوم

برای خرید یک کانتینر کیوب دست دوم، باید به صورت حضوری از آن بازدید کنید و به روش زیر عمل کنید:

(1) ابتدا اعتبار فروشنده را در نظر بگیرید.

(2) کانتینر را به صورت چشمی بررسی کنید و از سلامت ظاهری مطمئن شوید.

(3) سلامت درب‌ها و لولاها را بررسی کنید.

(4) به درون کانتینر بروید و درب‌ها را ببندید. از داخل کانتینر و در زیر نور آفتاب می‌توان بفهمید که آیا کانتینر سوراخ دارد یا نه تا از عدم نفوذ آب مطمئن شوید.

(5) شرکت تولیدکننده و سال ساخت کانتینر را بررسی کنید.

(6) باید برگ سبز کانتینر و مجوزهای آن از مراجع قانونی بررسی کنید تا برای حمل کالا دچار مشکل نشوید.

نکته‌ی دیگر، این است که شما باید بر اساس نوع بار کانتینر خود را انتخاب کنید. اگر بار شما، حجم بالا و وزن کمی دارد، کانتینری با سال ساخت پایین‌تر مناسب است؛ ولی اگر وزن بار شما زیاد است، باید از کانتینرهای با سال ساخت نزدیک‌تر استفاده شود.

در کل، پیشنهاد می‌کنیم که با کارشناس‌های سالیان کانتینر تماس بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری را درباره قیمت و شرایط فروش کانتینرهای دست دوم دریافت کنید.

تفاوت یک کانتینر استاندارد و کانتینر ارتفاع بلند در چیست؟

از نظر ابعاد کانتینر، کانتینر ارتفاع بلند (HQ) حدود 30 سانتی‌متر ارتفاع بیشتری از یک کانتینر استاندارد دارد.

چه عواملی روی قیمت کانتینر ارتفاع بلند تاثیرگذار هستند؟

عوامل گوناگونی مانند جنس و کیفیت کانتینر، محل و زمان خرید، نرخ ارز، سلامت کانتینر، سال ساخت، و…

منظور از کانتینر دست دوم ارتفاع بلند چیست؟

به کانتینرهایی که چند سال استفاده شده‌اند ولی باز هم قابل استفاده هستند، کانتینرهای دست دوم یا کارکرده می‌گویند. معمولاً کیفیت یک کانتینر دست دوم بالا است و به دلیل بدنه‌ی مقاوم و فولادی آن تفاوت چندانی با کانتینر نو ندارد.

آیا کانتینرها را می‌توان ردیابی کرد؟

بله؛ در کانتینرهای جدید سیستم‌‌های GPS هم نصب می‌شود و می‌توان فهمید که اکنون کانتینر در کجا است.

4.9 از 23 امتیاز

12 در مورد “خرید کانتینر ارتفاع بلند 20 و 40 فوت نو و دست دوم ❤️ سالیان کانتینر”

 1. سلام ببخشین ابعاد کانتینر کیوب ۲۰ فوت و ۴۰ فوتی که در اینجا گفته شده دقیق است؟ کانتینر ارتفاع بلند کارکرده چه قیمتی داره برای سال 2012

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت به خیر. ما همه جای سایت این نکته رو گفته‌ایم که ابعاد کانتینر رو که اعلام کرده‌ایم نزدیک به دقیق هست؛ ولی ابعاد دقیق هر کانتینر بر اساس CSC Plate کانتینر (شناسنامه کانتینر) مشخص می‌شه. برای خرید کانتینر ارتفاع بلند 20 یا 40 فوت (یا هر نوع کانتینر دیگه‌ای. مثل خرید کانتینر یخچالی) با شماره موبایل پشتیبانی تماس بگیرید، اگر اون موقع جواب ندن، بعدها با شما تماس می‌گیرن.

 2. علی فاخر

  ببخشید شما خرید و فروش کانتینرهای کیوب و بقیه رو با ریال انجام میدید یا دلار؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. فروش و خرید کانتینر ارتفاع بلند (کیوب) یا هر نوع کانتینر دیگه‌ای معمولاً اگر در ایران باشه، با ریال و در کشور دیگه با ارز دیگه انجام می‌شه. ولی خب، هر طور که شما راحت هستید، ما انجام می‌دیم. در نهایت، نرخ ارز تعیین کننده قیمت کانتینر هست.

 3. سلام وقت شما به خیر باشه. کانتینرهای کیوب HQ رو شما در چه سایزهای دارید و برای چه سالهایی تولید شدن؟
  سپاس

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. کانتینرهای کیوب یا ارتفاع بلند معمولاً در اندازه‌های 20 و 40 و 45 فوت استفاده می‌شن. اما برای فهمیدن این که ما در حال حاضر چه سایزهایی رو داریم و تولید چه سالی هستن، لطف کنید با شماره‌ای که در سایت هست تماس بگیرید و با ایشون مشورت کنید. اگر لازم شد بهشون پیامک بدید. مثلاً درباره قیمت کانتینر 40 فوت و یا هر چیز دیگه

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت شما هم به خیر. متاسفانه به دلیل نوسان قیمت‌هایی که در دلار و بازارهای جهانی هست، هیچ کسی نمی‌تونه یک قیمت رو برای چند ماه بگه و قیمت‌ها به صورت روزانه تعیین می‌شه. برای فهمیدن قیمت کانتینرهای موجود، با شماره تماسی که در سایت هست تماس بگیرید. ممنون

 4. نیک ارسال

  سلام. ما چند بار با این شماره ۰۹۱۷۰۹۲۰۰۳۰ که در سایت هست برای فهمیدن قیمت کانتینر 40 فوت تماس گرفتیم ولی جوابگو نبودن متاسفانه!!!! آیا راه دیگه ای هست که با شما ارتباط بگیریم؟؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. وقت شما به خیر باشه. از این که چند بار تماس گرفتید و جواب نگرفتید، عذرخواهی می‌کنیم. متاسفانه گاهی پیش می‌آد که روی اسکله یا هنگام بارگیری نمی‌تونیم جواب بدیم. نیازی به انجام کار دیگه‌ای نیست، اگر به همون شماره پیامک بدید، با شما تماس می‌گیرن و به‌طور دقیق راهنمایی تون می‌کنن برای قیمت کانتینر 20 فوت دست دوم یا قیمت کانتینر یخچالی یا هر نوع کانتینر دیگه‌ای.

 5. منظور شما از قیمت کانتینر دست دوم ارزان چیه دقیقا؟ چه درجه بندی از کانتینر؟؟؟

  1. مدیر پشتیبانی

   سلام. منظور از خرید کانتینر دست دوم کاملاً مشخص هست. اما این که آیا ما می‌تونیم اون کانتینر دست دوم و کارکرده را برای شما ارزان تهیه کنیم، باید با ما تماس بگیرید و قیمت بگیرید. البته کانتینر هم درجه‌بندی کیفیت داره. برای همین، باید خودتون یا نماینده تون اون رو از نزدیک ببینن و بررسی کنن. مثلا قیمت کانتینر دست دوم ۱۲ متری یا ارتفاع بلند HQ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
سالیان کانتینر | خرید و فروش انواع کانتینر
صادرات، واردات، کشتیرانی و فروش

هر نوع کانتینری

برای خرید و استعلام قیمت‌ها و دریافت مشاوره رایگان حتماً با ما ارتباط بگیرید.